Menu

Zanim wyjedziesz na Majorkę

0 Comments

Majorka (http://www.majorkowo.pl/) to największa wyspa w archipelagu Baleary. Jest celem wakacyjnych podróży wielu Polaków. Jak przygotować się do wyjazdu?

Na Majorce (także na pozostałych wyspach archipelagu) obowiązują takie same przepisy jak w Hiszpanii. Dlatego wyjeżdżający na wyspę Polacy nie potrzebują paszportu ani wizy. Wystarczy dowód osobisty. Turyści z Polski, którzy zabiorą ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego w razie nagłych problemów ze zdrowiem mogą korzystać z pomocy medycznej na takich samych zasadach, jak osoby zameldowane w tym kraju na stałe. Karta EKUZ nie zapewnia pokrycia kosztów akcji ratunkowych ani transportu medycznego. Warto więc przed wyjazdem dodatkowo się ubezpieczyć.

Stolicą Majorki jest Palma de Mallorca. Nie da się nie zatrzymać w tym mieście choć na chwilę, gdy znajduje się tutaj jedyne międzynarodowe lotnisko na wyspie. Najcenniejszym zabytkiem Palmy jest gotycka katedra La Seu. Na wyspę można dostać się nie tylko samolotem, ale także promem na przykład z Barcelony.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz